שליח עד הבית חינם בכל רכישה מעל 250 שח

לא נמצאו מוצרים בסל.

מבולבלים?….

אז,כיצד בוחרים אופני שטח מתאימים בדיוק בשבילך!

החלטתם להצטרף לספורט הרכיבה , לקנות אופני שטח ולצאת לטבע.

השאלה היא מאיפה מתחילים? עולם האופניים הפך למורכב יותר בשנים האחרונות, והדילמות לפני רכישה מסובכות בעיקר למי שחדש בעולם האופניים.

סגנונות רכיבה שונים מקרוס קאנטרי (XC) ועד לדאון-היל (DH) דורשים ציוד שונה, הרגלים שונים ומתאימים לטעמים מגוונים.

בכדי לבחור אופני שטח שמתאימים לך, יש שלוש החלטות עקרוניות שרצוי להתעכב עליהן ולהבין את משמעותן:

1.      מה סגנון הרכיבה המועדף עלינו?

2.      מה היא מסגרת התקציב?

3.      שיכוך מלא או זנב קשיח?

סגנון רכיבה

סגנון הרכיבה מושפע ממספר אלמנטים:

1.    נסיון: רוכב מתחיל בדרך כלל יעדיף טיולים רגועים בשבילים רחבים. רכיבה כזו מאפשרת להתרגל למאמצים של הרכיבה ולהנות מהחוויה והנופים, יחד עם שיפור כושר הדרגתי,

בלי החשש של התמודדות עם שטח טכני ונפילות, האופניים יתבקשו בד"כ לעמוד במגוון משימות בצורה סבירה ומעלה. רוכב מנוסה לעומת זאת, סביר שיהיה יותר נכון להתמודד עם שטח טכני, וירצה אופניים שמכוונים לסוג

רכיבה ספציפי יותר.

2.     השטח: אם אתם גרים ביישובי השרון ורוצים לצאת לרכיבה בשבילים ליד הבית, סביר שסגנון הרכיבה שבו תתנסו במרבית הזמן יהיה קרוס קאנטרי, והאופניים בהתאם.

תושבי הכרמל מצד שני, יהנו מטיפוסים ארוכים או  ירידות טכניות. אם אתם מתחילים, מומלץ מאוד לצאת לשבילים שבהם תרכבו, ולהתרשם גם מהשטח וגם מהאופניים שרוכבים מקומיים לוקחים לשבילים.

3.    טעם אישי: מי שיודע מראש מה סגנון הרכיבה המועדף עליו, יכול לבחור אופניים מתאימים מראש. תמיד אפשר להחליף יותר מאוחר.

מסגרת התקציב

1.   ישנם מספר אביזרים היקפיים שכל רוכב חייב לעצמו, קסדה (Bell, GIRO), משאבה (Blackburn, Bolt) וכלי תיקון בסיסיים. מומלץ גם להצטייד במכנס רכיבה בסיסי.

שימו לב שאם אין לכם את האביזרים האלו, אתם  כוללים אותם בתקציב שלכם.

2.   מחיר האופניים – חשוב לזכור, ככל שהאופניים יקרים יותר, רמת המכלולים גבוהה יותר. המשמעות באה לידי ביטוי באמינות, משקל ואיכות הפעלה של מגוון החלקים. מרבית דגמי האופניים מגיעים במספר רמות אבזור על

אותה השלדה, ומאפשרים לכם להחליט כמה להוציא. לאחר שהחלטתם מה אתם רוצים לקנות, ככל שתשקיעו יותר, תקבלו יותר. זה לא אומר שצריך לרוץ ולקחת משכנתא כדי לקנות את הזוג הטוב ביותר בחנות,

אבל שווה להתפנק כמה שאפשר.

אופני שטח – שיכוך מלא או זנב קשיח


שאלת השאלות- האם לרכוש אופני שיכוך מלא, עם שני בולמי זעזועים, או זנב קשיח- עם בולם זעזועים קדמי בלבד?

השאלה שבד"כ רוכבים חדשים שואלים את עצמם היא "מה יותר טוב?". גם כאן, כמו כל דבר בחיים, לכל צד יתרונות וחסרונות, אין "טוב" או "רע".

היתרונות של אופני שיכוך מלא:

1.      נוחות רכיבה משופרת לאורך זמן.

2.      יכולת עקיבת שטח ואחיזה טובה יותר של הגלגל האחורי במהירות/שטח טכני.

3.      האופניים יותר סלחניים לטעויות של הרוכב.

היתרונות של אופני זנב קשיח:

1.      משקל קל יותר- פחות מכלולים.

2.      פחות תחזוקה- אין בולם אחורי וצירים שקשורים אליו.

3.      יעילות דיווש גבוהה יותר- אין איבוד אנרגיית דיווש אל תוך הבולם.

אלו ההבדלים ה"קלאסיים" בין אופני שיכוך מלא לזנב קשיח, בסופו של דבר גם כאן משפיע טעם אישי וסגנון הרכיבה. לרכיבות מדבר ארוכות למשל או לשטחים טכניים אופני שיכוך מלא ללא ספק יעשו לרוכב חיים קלים יותר.

לרכיבות XC מהירות בשבילים, עליות וגיחות לכביש/עיר- יכול להיות שעדיף להשקיע באופני ז"ק איכותיים, עם מכלולים ברמה גבוהה ולוותר על השיכוך הכפול.

מאיפה ממשיכים?

כדי להבין מי נגד מי, אספנו בשבילכם מספר דגמי אופניים משתי הקטגוריות הפופלריות ביותר לרכיבת שטח.

XC- קרוס קאנטרי:


רכיבות בשבילים ושטח קלה יחסית עם דגשים על :כושר, מהירות, עליות, נפח ומרחק, עם אפשרות כניסה לסינגלים ושטחים טכניים.

קטגורייה זו מתאפיינת במהלך בולמים קצר יחסית, אופניים קלים עם דגש על יעילות דיווש ותנוחת רכיבה ספורטיבית.

זוהי רכיבת שטח. Mountain Bike Sport    – MTB. סגנון רכיבת שטח למרחקים ארוכים בדגש על המרחקים, טיפוס ורכיבה בשבילים מגוונים.

רוכבים מסוג זה ייהנו לגלות את השבילים הנוחים יטיילו להנאתם במהירויות נמוכות משתנות ויחפשו את האתגר בגמיעת מרחקים ובמהות הטיול.

בנוסף, רכיבה בסגנון זה מיועדת לבעלי כושר גופני גבוה או כאלה שרוצים לפתח כושר גופני בתנאים פחות נוחים מאופני כביש.

AM- אול מאונטיין:


רכיבות שיש בהן הכל מהכל, טיפוסים, ירידות, שטח טכני, סינגלים. קטגורייה זו מתאפיינת במהלך בולמים ארוך יותר, אופניים עם תנוחת רכיבה יותר נינוחה ויכולת טכנית גבוהה של האופניים.

רכיבת שבילים AM – All Mountain ובשמה הנוסף: Enduro. מדובר בסגנון שתופס תאוצה הנעוצה במספר סיבות עיקריות: ראשית, מדובר בסגנון רכיבה מאוד מהנה שמאפשר רכיבה אקסטרימית

אבל גם שמרנית בתוך נוף שתנאיו משתנים. שנית, השילוב של טבע, נוף ואדרנלין מהווה מקור הנאה אדיר לרוכב. בגלל ההיבט הטכני – הסגנון משלב יכולת טכנית רבה לצד איכויות של כושר גופני, פעילות פנאי וחברה.

רכיבת ה- AM כשמה כן היא: רכיבת ה- אול מאונטן מאפשרת לרוכב ניידות בתנאי שטח קשים באופן יחסי: בוץ, חול, אבנים, שבילים צרים, ירידות תלולות ועליות קשות. בסגנון זה הרוכב מתעמת עם קפיצות קטנות, מכשולים

ושיפועים חדים בעיקר בכיוון ירידה. סגנון הרכיבה הזה מהווה את נקודת ההתחלה של רוכב האקסטרים . לא מדובר באופניים המיועדים לתחרויות ולגלגולים באוויר  אלא לטיולי הנאה ואם אתם אוהבי מהירויות הן בהחלט יספקו

את זה בשטח.